הגשת תביעות חוב וחלוקת דיבידנד במסגרת הליך פשיטת רגל

פשיטת רגל מול איחוד תיקים

המשרד הנו משרד בוטיק העוסק בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי, חברות, מקרקעין ונדל"ן, דיני עבודה, הוצאה לפועל ופשיטת רגל. אין חולק כי קבלת צו כינוס, בהתאם לסעיף 6 לפקודת פשיטת הרגל נוסח חדש, תש"ם-1980 או צו פשיטת רגל בהתאם לסעיף 42 לפקודה, מהווים צעדים משמעותיים ביותר לקידום החייב לקראת קבלת הפטור המיוחל בתום הליכי פשיטת הרגל. כמו כן, אדם שידע על מעשה שאפשר היה להשתמש בו להגשת בקשת פשיטת רגל נגד החייב ביום שהוגשה הבקשה שעל פיה הוכרז פושט רגל, לא יוכל לתבוע מכוח צו הכינוס כל חוב או חבות שחלו על החייב לאחר היום שבו נודע לו המעשה.

לפי אתר משרד הפנים, "הרשות המקומית רשאית לתת הנחה במיסי ארנונה בהתאם להוראות הדין, ביניהן: מבחן הכנסה, נכות ומעמד של אזרח ותיק, בנוסף לרשות המקומית הסמכות לפרישת תשלומים או מחיקת חובות ארנונה". ב. מחיקת אותו חלק מן החובות שהלקוח מתקשה לשלם (במקרה שפורסם בעיתונות-מחיקה של כ-15% מן החוב, במקביל למחיקת חובות על ידי נושים אחרים).

בקשה זו תהיה רק לצורך הרקורד שכן שום הליכים אופרטיבים לא ננקטו בגינה אחרת היה כמובן צורך לכנוס את נכסיו של גבאי (כפעולה ראשונית המקובלת בכל תיק פשיטת רגל) ובכלל זה את זכויותיו של הקבלן במגרש בתל-אביב לבניית מאות יחידות דיור ואשר טופלו בהליכי גבייה על ידי עו"ד לוי, ודבר זה לא נעשה כלל (ולמעשה בטווח של שלושה חודשים בתיק פשיטת רגל כמעט לא ניתן לעשות דבר).

קצת נתונים: יחס החוב לתוצר מחושב כעת כ 98% , פחות מ 100% שהם סף פשיטת רגל מדינתית. פעמים רבות אנשים שחושבים להגיש בקשה של מחיקת חובות למעוטי יכולת עושים טעות וכחלק מהרעיון של לחסוך כמה שיותר כסף, הם מנסים להתמודד עם העניין הזה לבד. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור פשיטת רגל צו הפטר בהליכי פשיטת רגל הנו צו אשר מוחק כמעט את כל יתרת החובות ברי התביעה של החייב שטרם נפרעו במסגרת הליך פשיטת הרגל שלו, ופוטר אותו מכל אחריות להם, ובכך מסיים את הליכי פשיטת הרגל שלו.

בנוסף הוא יוצר אמינות כלפי נושים , שכן הסיכוי לפרוע את החוב הופך ריאלי יותר בהיותו מדוד ובתשלומים קצובים והאפשרות למחיקת חובות וחסכון הריביות הגבוהות, הנגבות במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מעלה את הסיכוי לפתיחת דף חדש בחיי החייב. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור הסדר נושים פגם מהותי-העדפת נושים-ס' ninety eight לפקודת פשיטת רגל+ ס' 355 לפ"ח-אם המפרק טוען להעדפת נושים וטענתו מתקבלת,דינה להתבטל כהעדפה פסולה.

בימינו הליך של פשיטת רגל בישראל מורכבת מארבעה חלקים שונים והם: החלק של הגשת הבקשה לפשיטת רגל, החלק של צו הכינוס, החלק של ההכרזה על פשיטת רגל ו צו ההפטר כל אדם שמחליט להגיש בקשה לפשיטת רגל למעשה רוצה להגיע לשלב שבו הוא מקבל צו הפטר כי זה אומר שהוא משוחרר מכל חובותיו וכי העניין נגמר.

חייב שלא הצליח להגיע להסדר פשרה רשאי להגיש בקשה לאיחוד תיקים או לפנות למסלול פשיטת רגל. לכן שווה לבדוק אל מי אתם פונים ובהתאם לכך תוכלו להתחיל את התהליך של מחיקת החובות (מאוד חשוב הניסיון של עורך הדין שלכם בתחום מחיקת חובות – פשיטת רגל והוצאה לפועל!). באתר זה תמצאו מידע והסברים ברורים, שיסייעו לכל אחד להתמודד מול חובות כספיים, הוצאה לפועל, חובות כספיים והליכי פשיטת רגל.

חשוב להבהיר: יש תנאים מאוד ברורים למי שיוכל ליהנות מההליך החדש של מחיקת חובות, כמו לדוגמה, העובדה שהסך הכולל של החובות לא יכול לעלות על 800,000 שקלים. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור הסדר נושים בלית ברירה ולאחר מיצוי כלל האפשרויות, ניתן בהחלט לשקול פתיחה בהליכי פשיטת רגל כאשר המדובר על חובות פרטיים ובמקרים של חברות יש לשקול פניה להליכי פירוק וכינוס נכסים.

בסוף 2010, עמותת בית חם לכל חייל החלה בפניות רשמיות אל כל ארבעת החברות, ובסיוע של שר התקשורת, ולאחר מאמצים רבים, הצליחה להגיע להסכמים המאפשרים מחיקת חובות ופריסת תשלומים לכל פניות החיילים שמתבצעות באמצעות העמותה. שופט בית המשפט שמקבל אליו בקשה לפשיטת רגל מאת אדם מסוים, אמור להחליט האם לאשר את המשך הליך פשיטת הרגל או לבטלו, בהתאם לתנאים שונים.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *