ביטול הליכי פשיטת רגל כשלפושט הרגל חוב מזונות לפי הלכת מור

יעוץ משפטי בענייני פשיטת רגל

משרדנו עוסק בין היתר בניהול הליכי פשיטת רגל עד לקבלת הפטר, בטיפול בחייבים ב הוצאה לפועל , לרבות – איחוד תיקים, ביטול עיקולים והליכים, ביטול הגבלות והסדרי חובות, וכן טיפול בערבויות. כאשר מדובר בסכום חוב של למעלה מ 17,500 שקלים, ואפשרויותיו של החייב להחזיר את החוב בפרק זמן סביר מוגבלות, מומלץ לפנות להליך פשיטת רגל. שנתיים לאחר מכן, ב-2014, הגישה נצבא הצעה לרכישת חלקה (כ-50%), אך זו נפסלה על ידי השופט ארנון, שקבע כי מדובר בהצעה לא ראויה משום שמשמעה הייתה מחיקת חובות רבים לנושים.

הסדר חוב, איחוד תחקים בהוצאה לפועל, פשיטת רגל לאזרחים ישראלים המתגוררים בחו"ל. נראה כי הליך פשיטת רגל הוא נכון במצבך. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא הסדר נושים לחצו על הקישור מחיקת חובות אנו מתאימים ללקוחותינו תכנית יצירתית וריאלית להבראה כלכלית וליציאה מהחובות בזמן הקצר ביותר שבמרבית הפעמים מסתיימת ללא פנייה להליך פשיטת רגל. – עיראק נמצאת במשבר כלכלי ועל סף פשיטת רגל לאחר מלחמת איראן, אני חייב הרבה כסף שלויתי בעיקר מכווית וסעודיה.

אין ספק שעדיף לא להיכנס לחובות ולהתנהל נכונה, אך חשוב לא פחות לדעת איך לצאת ממצבים קיצוניים ולפעמים פשיטת רגל היא הדרך הנכונה. לגבי חוב בגין קנס למדינה שנוצר בהליך פלילי שנוצר לפני צו הכינוס, קובעת הפסיקה כי המדובר בחוב שהנו בר תביעה בהליכי פשיטת רגל, הגם שהחייב לא יופטר מחוב זה, היה ויינתן כלפיו צו הפטר בסוף ההליך וזאת לאור סעיף sixty nine(א)(1) לפקודה.

משרדנו מוביל בתחום פשיטת רגל והגשת בקשות מטעם החייב, לכינוס נכסים ופשיטת רגל. עורך דין חן אלגבי מסביר את התהליך של מחיקת חובות. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא הסדר נושים לחצו על הקישור מחיקת חובות פשיטת רגל – ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי, מהגשת בקשה למתן צו כינוס ופשיטת רגל ועד מתן הפט"ר. פשיטת רגל הנה מעמד משפטי שנקבע בעקבות פנייה של בעל החובות עצמו או נושיו ומטרתה מצד אחד הגנה על פושט הרגל מהמשך הליכים ותביעות נגדו ומאידך הפקעת הנכסים שעוד נותרו בידיו, על מנת שאלו ישמשו להחזר, ולו חלקי, של החובות הכספיים העומדים כנגדו.

מי שזכאי לקבל דמי מזונות מחייב שנמצא בהליך פשיטת רגל , כגון אשה גרושה וילדיה הקטינים, רשאי לפנות לבית המשפט שדן בתיק פשיטת הרגל שלו לאחר מתן צו הכינוס, ולבקש שבית המשפט יורה על קציבת תשלומי מזונות עבורו. לדוגמא, כאשר מדובר בחייב שננקטו נגדו הליכי פירוק או הליך פשיטת רגל ניתן בנסיבות מסויימות להכיר בחוב כאבוד, גם אם טרם התקבל אישור המפרק או הנאמן לחלוקת דיבידנד סופי.

העניין הוא שפשיטת הרגל זאת הדרך של החייב לאפס את המצב ולהתחיל מחדש וזו גם המטרה שלשמה המדינה מציעה את האופציה הזאת במקרים מסוימים (בשפה פשוטה – מחיקת חובות). הרבה פעמים הלקוחות שבאים אלינו במטרה לסגור תיק בהוצאה לפועל אינם מודעים לחלופות העומדות בפניהם (כדוגמה פשיטת רגל ), המאפשרים, בהרבה מקרים, להקטין את גובה או תקופת התשלומים בגין החובות שצברו.

זה גם השלב שבו בדרך כלל עלולים להיפתח כנגד החייב תיקים בהוצאה לפועל וכאן עולה השאלה: האם פשיטת רגל זו בחירה שיכולה להיות טובה ונכונה? מידע בסיסי על בעייתי ניתן ללמוד מחברות דוחות כספיים שפורסמו ובמקרה של פשיטת רגל, ממסמכי בית משפט. מחיקת חובות והסדרת חובות מאפשר לאנשים לשים סוף להליכים בהוצאה לפועל ולא להיכנס להליך מורכב וארוך כמו פשיטת רגל.

מחיקת חובות,פורומים משפטיים,עמוד הבית,פירוק חברה מרצון

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *