מחיקת חובות לעירייה

מחיקת חובות בארץ מחו"ל

משרדנו עוסק בין היתר בניהול הליכי פשיטת רגל עד לקבלת הפטר, בטיפול בחייבים ב הוצאה לפועל , לרבות – איחוד תיקים, ביטול עיקולים והליכים, ביטול הגבלות והסדרי חובות, וכן טיפול בערבויות. במקרים של סכסוך בין בני הזוג או במקרים שאחד הצדדים נקלא לפשיטת רגל אישית, אין הרבה ברירה אלא להתמודד מול שאלות אלה. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח

לקבלת סיוע בנושא פשיטת רגל לחצו על הקישור הסדר נושים כאשר מדובר במחיקת חובות כספיים באמצעות מו"מ עם הנושה, לרוב מדובר במשא ומתן שמתנהל במטרה להגיע להסדר פשרה כלשהו מול הבנק , שכולל פירעון בתשלומים של חלק מסויים מהחובות, בתמורה למחיקת יתרת החובות במידה והחייב עמד בהסדר במלואו ובמועדו.

לאחר שניתן צו כינוס- תוך 6 חודשים ומעלה יקבע ביהמ"ש מועד לדיון בבקשה לפשיטת רגל. האם יש פעולות מסוימות שניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכוי שלכם למחיקת חובות מלאה לעירייה? אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם נמצאים היום במצב שבו אתם כבר חדלי פירעון, כדאי שתדעו: פשיטת רגל זה ההליך שכדאי לכם לבדוק מקרוב.

לקראת ראש השנה, חתמו נגיד בנק ישראל והמפקח על הבנקים על שטר "פרוזבול", המונע מחיקת חובות אוטומטית בסוף שנת השמיטה במסגרת מצוות "שמיטת כספים". כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור הסדר נושים לגבי סכום זה יש לזכור כי הוא אמור לשקף רק את צרכי הזכאים למזונות, הגרושה והילדים הקטינים לבדם, היכולת הכלכלית והצרכים של אביהם, החייב בפשיטת רגל.

הגשה של בקשה מפורטת לפשיטת רגל. כאן חשוב הניסיון של עורך הדין פשיטת רגל שלכם. הליך פשיטת רגל בא אל סיומו בביטול ההליך עקב ניצולו לרעה על ידי החייב, לפי בקשת נושה, בהעדר תועלת לנושים, במתן הפטר לחייב, אי עמידה בצו התשלומים, לבקשת החייב או לבקשת הכונס הרשמי ועוד.

כאשר מדובר בסכום חוב של למעלה מ 17,500 שקלים, ואפשרויותיו של החייב להחזיר את החוב בפרק זמן סביר מוגבלות, מומלץ לפנות להליך פשיטת רגל. שנתיים לאחר מכן, ב-2014, הגישה נצבא הצעה לרכישת חלקה (כ-50%), אך זו נפסלה על ידי השופט ארנון, שקבע כי מדובר בהצעה לא ראויה משום שמשמעה הייתה מחיקת חובות רבים לנושים.

הסדר משפטי בדבר מחיקת חובות בהיקף משמעותי הוא בגדר מעשה של נטילת רכוש מבעל החוב ועל-כן נושא עמו אופי של פגיעה בקניין. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא פשיטת רגל לחצו על הקישור הסדר נושים בקשה מסוג זה צריכה להיות מוגשת לבית המשפט בעל הסמכות העניינית והמקומית לדון בבקשה, כאשר בניגוד להליך פשיטת רגל של אדם פרטי , במקרה של חברה ההליך יכלול את פירוק התאגיד.

וזהו – זה כל ההשלכות של הליך פשיטת רגל בישראל ובגלל זה כמות המעוניינים בהליך זה צוברת תאוצה והמדינה ממשיכה בשלה ומאשרת גם לאנשים פרטיים וגם לחברות שעומדות בקריטריונים למחוק חובות. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור מחיקת חובות הכרזה על פשיטת רגל- בתום החקירות יתקיים דיון בפשיטת הרגל, שבסופו רשאי ביהמ"ש להכריז בצו על החייב כפושט רגל אם: הנושים החליטו על כך באסיפת נושים, או אם הנושים לא קבלו החלטה בעניין, או אם לא אושרה כל פשרה בין הנושים לחייב תוך זמן שביהמ"ש קצב לכך.

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *